2013-10-26 17:08

Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w siatkówce seniorek we Wrocławiu (25-27.10.2013)

W dniach 25-27 października 2013 r. odbyły się we Wrocławiu zawody sportowe osób niesłyszących – Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w siatkówce Seniorek zorganizowane przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław, Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Zawody odbyły się w obiekcie sportowym Ośrodka Sportowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ul. Chełmońskiego.

 

Turniej odbywał się przez dwa dni - sobotę i niedzielę. Grało sześć drużyn: ŚWIT Wrocław, SPARTAN Lublin, ŁKSG Łódź, MAZOWSZE Warszawa, RADOMIG Radom, MIG Gliwice.

Zawody sędziowało łącznie dwunastu sędziów. W pierwszym dniu w sobotę rano (26.10.2013 r.), zawody prowadziło 6 sędziów na dwóch boiskach, a po południu trzech sędziów na jednym boisku głównym i w drugim dniu, w niedzielę (27.10.2013 r.), trzech sędziów na jednym boisku głównym. W czasie rozgrywek obecna była służba medyczna – Agnieszka Łozińska. Na zawody przybyło dużo kibiców.

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w grupie A i B. Drużyna WKSN ŚWIT Wrocław grała w grupie A, wygrała pierwszy mecz z zespołem RADOMIG Radom 3-0, a następnie przegrała z zespołem SPARTAN Lublin 1-3. Drużyna WKSN ŚWIT zajęła ostatecznie I miejsce w grupie A i awansowała do półfinału.

Po sobotnich zawodach do półfinału awansowały z grupy A ŚWIT Wrocław (I) i RADOMIG Radom (II), a z grupy B awansowały ŁKSG Łódź (I) i MAZOWSZE Warszawa (II). W sobotę po południu rozegrano mecz o V miejsce między zespołami SPARTAN Lublin i MIG Gliwice. Ostatni V set tzw. tie-break był bardzo wyrównany i do końca nie było wiadomo kto wygra, ostatecznie mecz wygrały dziewczyny ze SPARTANA Lublin 3:2. W półfinałach MAZOWSZE Warszawa wygrała ze ŚWITEM Wrocław 3:0, a ŁKSG Łódź wygrał z RADOMIGIEM Radom 3:0. W niedzielę w meczu o III miejsce ŚWIT Wrocław wygrał z RADOMIGIEM Radom 3:2. RADOMIG prowadził 2:0 i w III secie 16:9, ale ŚWIT Wrocław zmienił styl gry i wygrał III seta. Ostatni V set tzw. tie-break był bardzo wyrównany i do końca nie było wiadomo kto wygra, ostatecznie dziewczyny ze ŚWITU Wrocław wygrały mecz i zajęły III miejsce.

W meczu finałowym o I miejsce pomiędzy ŁKSG Łódź a MAZOWSZEM Warszawa ŁKSG Łódź łatwo wygrał spotkanie 3:0 i obronił tytuł Mistrza Polski.

 

 

—————

Powrót


Kontakt

Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących "MIG"

ul. Owczarska 12
44-100 Gliwice


+48 502-047-027

Alior bank : 54 2490 0005 0000 4500 8797 6175
Wspierają nas :

—————

—————

Gliwice

Gliwice

www.gliwice.eu

Czytaj dalej

—————

—————

—————

Basketo

Basketo

www.basketo.pl

Czytaj dalej

—————

—————